Forum Forum Mikromodelarzy Strona Główna Forum Mikromodelarzy

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[G] CSS Stonewall 1:350 wyd.Modelarstwo Kartonowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Mikromodelarzy Strona Główna -> Pływające (od 1:400 do 1:1) - Floating (from 1:400 to 1:1)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Seba77
Hobbysta



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 515
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk

PostWysłany: Pią 13:26, 29 Mar 2019    Temat postu: [G] CSS Stonewall 1:350 wyd.Modelarstwo Kartonowe

Witam

Po bezmała 1,5 roku z przerwami zakończyłem budowę pancernego taranowca Skonfederowanych Stanów Ameryki CSS Stonewall. Modelik bardzo sympatyczny ale dla chcących wycisnąć coś więcej jest mało zdjęć i planów.
Bazując na znalezionych fotografiach z epoki starałem sie odtworzyć przebieg olinowania. I to co wypatrzyłem to wykonałem Tematyka mało popularna ale może komuś bedzie się podobał i też sięgnie po ten model , może nawet w skali 1:200.

Pozdrawiam

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tender
Specjalista



Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 2234
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław, już nie Hamburg

PostWysłany: Sob 10:32, 30 Mar 2019    Temat postu:

Najpierw mnie przytkało Shocked ale żeby nie było, że sam miód to dwie uwagi.
Na obrazkowej instrukcji klejenia "kumin" kończy się stożkowym dekielkiem (jak mnie się nieokrętowcy pytają po co to jest, to odpowiadam, że po to żeby mewy do komina nie s...y Rolling Eyes ) a u Ciebie jest na płask.
Po drugie, na okładkowym obrazku widać, że marsy są orelingowane. W instrukcji tego nie ma ale zdrowy rozsądek podpowiada, że powinny tam być.
To tyle.
A teraz Padam Padam Padam Ok! Hurra Ok! Hurra Ok!.
Napisać, że tematyka mało popularna to mało. Nisza taka jak grota neandertalczyków. Jak udało się obejrzeć to na co szalony "fotobukiet" pozwolił to klękajcie narody. Na moje oko, ile się da wydusić z kartonu to wydusiłeś, tym bardziej, że skala to jak dla kartonu nie takie zwykłe cuś. Jak już ochłoniesz po hymnach pochwalnych i pocałunkach fanek to wstaw, proszę, fotę z uniwersalnym przymiarem mikromodelarskim (czyli UPM )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Seba77
Hobbysta



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 515
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk

PostWysłany: Sob 11:06, 30 Mar 2019    Temat postu:

Dziękuję za bardzo miłe słowa:-) wykonując model bardziej bazowalem na fotografiach z epoki lata1864/65 za nim sprzedano go Japonii. Niestety plany wycinanki jak i ilustracja zawierają błędy. Nawet ilość reji jest inna . To co widać w wycinance to stan już po sprzedaży i wcieleniu do służby w marynarce Japonii . Mój modelik prezentuje stan na okres służby w marynarce Konfederacji i przeplynieciu Atlantku w drodze na końcówkę wojny secesyjnej .
Jak coś uda mi się wypatrzec na skromnej ilości zdjęć pewnie dorzucę do modeliku . Teraz myślę o 10-15 zalogantach .
Aha dekielek jest stozkowy:-)
Pozdrawiam serdecznie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
talex0
Entuzjasta



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1080
Przeczytał: 4 tematy

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Mielec

PostWysłany: Nie 7:35, 31 Mar 2019    Temat postu:

Witaj Smile
Ja nie jestem branżowcem, więc oceniam tylko modelarską robotę i jak dla mnie to super model Exclamation Exclamation Exclamation
Mogę tylko przyklasnąć opinii przedmówcy i potwierdzić, że z kartonu wyciągnąłeś co się dało. Temat też ciekawy i kształcący, bo dzięki twojej prezentacji dowiedziałem się, że było coś takiego jak "taranowiec".
Pozdrawiam.
Tomek Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Mikromodelarzy Strona Główna -> Pływające (od 1:400 do 1:1) - Floating (from 1:400 to 1:1) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Charcoal Theme by Zarron Media
Regulamin