Forum Forum Mikromodelarzy Strona Główna Forum Mikromodelarzy

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Druine D.31 Turbulent od Krzycha
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Mikromodelarzy Strona Główna -> Cywilne - Civil
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sea__
Aktywny



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Pią 17:55, 27 Lip 2007    Temat postu: Druine D.31 Turbulent od Krzycha

Witam, jestem nowy na tym forum:) wiec proszę o wyrozumiałość jeżeli popełnię jakąś gafę.
Przypadła mi zaszczytna rola poprowadzenia relacji z testowego montażu modelu Druine D.31 Turbulent autorstwa Krzycha74. Jest to mój pierwszy model w tej skali więc krytyka mile widziana Smile.
Model zaprojektowany w jedynie słusznej skali 1:100 ( jak to pięknie brzmi). Zamieszczam link do samolotu w realu jako przedsmak tej relacji.
[link widoczny dla zalogowanych]
Pozdrawiam sea__

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. części poukładane logicznie. kreski precyzyjne. Wydruk wykonałem na zwykłym papierze technicznym.

Czas na montaż,pierwszy poważny problem- ktoś mi skroił moje nożyczki wrr Razz. ale do rzeczy. Kadłub składa się miło,zrobiłem dodatkowe sklejki na boki kadłuba, wręgi podklejane tekturką 0.5 mm. Klejone na wikol i super glue. Delikatna robota to wręga skrzydeł - cienkie to jak kompot z desek Razz usztywniane na cyjanoakryl. Wycięcia na żebra to żyletka i trochę skupienia. Postanowiłem kabinę zrobić ciut innym sposobem niż w instrukcji. Boki kabiny rozcinane na pojedyncze powierzchnie i tak wklejane do wnętrza.

Na dziś to tyle. Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu74
Admin.



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2883
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Sob 10:31, 28 Lip 2007    Temat postu:

Witam!
Cieszę się, że zdecydowałeś się zabrać za ten model. Wszelkie uwagi mile widziane. Smile

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sea__
Aktywny



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Nie 17:02, 29 Lip 2007    Temat postu:

Witam
Dziś trochę popracowałem nad tym modelikiem. Wkleiłem boki kabiny,jako pojedyncze powierzchnie było to łatwiejsze jak dla mnie. Wykonałem dodatkowe wcięcia na wręgę skrzydeł przechodzącą przez kabinę.

Brakowało tego w orginale ale Krzychu naprawił już tę drobnostkę Smile.
Skleiłem grzbiet kadłuba, wręgę profilującą trzeba było trochę zeszlifować. Wiem że modelarze różnie tną, po kresce, obok kreski, ale mnie brakuje uwzględnienia grubości papieru na niektórych elementach.

Wręga usztywniana na Super Glue a wszystko klejone na Wikol i Polimerowy.
Przepraszam za jakość zdjęć ale na razie lepszych nie będzie, aparat cienizna. Zdjęcia sklejonego modelu postaram się wykonać czymś porządniejszym.
Pozdrawiam

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu74
Admin.



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2883
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Nie 21:47, 29 Lip 2007    Temat postu:

Witam!
No i całkiem fajnie Ci to idzie. Przemyślałem sobie Twój pomysł, z rozcinaniem kabiny, ale chyba go tutaj nie zastosuję. Jedni wolą sklejać od razu inni rozcinać i kleić na styk. Zawsze można rozciąć część jesli ma sie ochotę.
Co do uwzględnienia grubości papieru to w następnym modelu już od razu wprowadzam tę poprawkę więc mam nadzieję, ze będzie lepiej się sklejać. W Turbulencie zobaczę co w tej sprawie da się zrobić.
Cytat:
Zdjęcia sklejonego modelu postaram się wykonać czymś porządniejszym.

Obowiązkowo! Smile Twoje zdjęcia gotowego modelu będą na stronce dla pokazania ludziom co ściągają (i jaki marny los ich czeka jak zaczną go kleić Razz) więc muszą być jak najlepsze.
Taki "chłyt marketindowy". Wink

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sea__
Aktywny



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Wto 19:29, 31 Lip 2007    Temat postu:

Witam
Dziś walczyłem ze sterami. No i trafił sie problem, bowiem wg instrukcji pod przyklejony grzbiet kadłuba idzie żebro sterów poziomych. Krzychu już to poprawił,wiec ja też musiałem sobie poradzić.
Odciąłem po prostu tę końcówkę pod którą idzie usterzenie, odcięty kawałek zostawiłem. Doklejony zostanie na wierzchu. Sam ster dobrze się skleja. Po odpowiednim wyprofilowaniu wygląda po prostu ślicznie.
Brzegi wyobliłem na miękkim podkładzie główką szpilki a samo zgięcie nagniotłem delikatnie (nie nacinałem!!). Po sklejeniu nakleiłem na kadłub, już wygląda to ładnie:).
Poniżej zdjątka w towarzystwie bojowego brata z okresu IIww, stacjonującego na pokładzie lotniskowca Card z JSC (prawie ukończony).

[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu74
Admin.



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2883
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Śro 0:32, 01 Sie 2007    Temat postu:

Witam!
Widzę, że wyciskasz z tego modelu więcej niz autor przewidział. Smile
A braciszek to chyba Avenger w 1:200?

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Toff
Moderator
Moderator



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 1588
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro 9:46, 01 Sie 2007    Temat postu:

1:400 Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sea__
Aktywny



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Czw 19:06, 02 Sie 2007    Temat postu:

Witam
Dziś tylko mały element, ster pionowy. Wewnętrzne wzmocnienie z tektury zostało wyprofilowane za pomocą papieru ściernego. Dolna część steru, ta do zagięcia została przyklejona super glue i nim lekko wzmocniona. Krawędzie steru delikatnie wyoblone. Wszystko ładnie pasuje i nie ma z tym żadnego problemu. W końcu samolot wygląda już poważnie Smile

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

No to do zakończenia zostało niewiele:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu74
Admin.



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2883
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Pią 1:31, 03 Sie 2007    Temat postu:

Witam!
Jestem pod wrażeniem, że tak dobrze Ci to wychodzi! Myślałem, że będzie gorzej (w sensie mojego opracowania, a nie Twoich umiejętności bo tutaj dajesz sobie świetnie radę). Z niecierpliwością, ale też i niepokojem (czy czegoś nie sknociłem w projekcie) czekam na skrzydła i podwozie.

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sea__
Aktywny



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Pon 21:27, 06 Sie 2007    Temat postu:

Witam
Dziś kolejna część relacji z budowy. Na początku poszła na ogień tablica przyrządów i wierzch, ale ze względu na problemy z dopasowaniem i konsultacjami, ten element jest w schowku na razie.

Wiec czas na kolejne elementy. Cały przód kadłuba- problem pierwszy i najważniejszy. Nie uwzględnienie grubości poszycia na żebrach powoduje konieczność szlifowania każdego żebra. Dopasowanie wielkości poszczególnych segmentów jest dobre. Jednak ze względu na małe wymiary i specyficzne ukształtowanie ciężko zachować dokładne usytuowanie elementów. Przy tych elementach cierpliwość bezwzględnie wymagana.
Uwaga na część 2, ona wystaje niewiele poza obrys kadłuba u dołu - Proszę obejrzeć oryginał.

Na końcu kadłuba niewielka cześć- miejsce styku kadłuba i steru pionowego. Żadnego problemu z montażem.

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Toff
Moderator
Moderator



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 1588
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 22:01, 06 Sie 2007    Temat postu:

Kurczę, sea__, fajnie że sklejasz te Krzychowe wypociny (Wink), ale foty...
Jakby nie patrzeć, są nieostre. W twoim ostatnim poście tylko na jest ostry element - i jest to niestety 1 grosz.
Następnym razem, spróbuj zrobić np. 3 foty tego samego z różnych odległości i wybierz najlepsze.
Wtedy będziemy mogli dokładnie przyjrzeć się surówce Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu74
Admin.



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2883
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Wto 11:44, 07 Sie 2007    Temat postu:

Witam!
Dzięki uprzejmości jednego z Kolegów, który wspomógł mnie drukując to co wymęczyłem (Wink) zacząłem też sklejać Turbulenta i wprowadzać poprawki. Wszystkie żebra kadłuba zostały już w projekcie pomniejszone o grubość papieru bo faktycznie są z tym problemy. W kolejnym projekcie, który niedługo przedstawię poprawka na grubość papieru została od razu uwzględniona. Sea_ przepraszam za wszelkie utrudnienia, ale to mój drugi projekt latadełka (po Praha PB-3, którą niedługo mam zamiar poprawić do obecnego poziomu moich umiejętności) i cały czas się uczę. Mam nadzieję, że nie zniechęci Cię to do testowania moich następnych projektów.

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sea__
Aktywny



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: Nie 17:42, 12 Sie 2007    Temat postu:

Witam
Trochę minęło czasu od ostatniej relacji ( mała niedyspozycja, piwko i te sprawy..) wiec dziś postanowiłem coś napisać.
Tablica przyrządów- za duża wiec przyciąłem ją, żeby pasowała do kabiny (projektant już to naprawił. Pasek co idzie na nią musiałem przyciąć bo mi wyszedł po prostu za duży i nie pasował w przedniej części do żebra.

Żebra- małe to to, usztywniane przez nasycanie "super glue". Ponieważ miałem pewne trudności z zamontowaniem ich na głównej wrędze, postanowiłem odciąć poszczególne części głównej wręgi. Został sam goły kadłub. Do odciętych części wręgi dokleiłem żebra.

Same skrzydła ukształtowałem przy pomocy długiej wykałaczki. Zrolowałem górna powierzchnię, dolna jako płaska nie wymaga żadnych zabiegów. Końcówki delikatnie wyobliłem.

Do tak przygotowanych skrzydeł dokleiłem wręgi, a miedzy nimi zagięty pasek kartonu na końcu spływu. Posłuży jako dodatkowe miejsce klejenia i
wyprofilowania. Po przyklejeniu dodatkowo wzmacniam "super glue" miejsce klejenia żebra ze skrzydłem.

Tak przygotowane skrzydła przykleiłem na styk do kadłuba, na dziś to tyle.
Pozdrawiam


[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ArmiA
Pomocnik



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 146
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 21:28, 12 Sie 2007    Temat postu:

Kiedy będzie na stronie? No kiedyyy???

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu74
Admin.



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2883
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Nie 22:05, 12 Sie 2007    Temat postu:

Witam!
sea_: naprawdę nie sądziłem, że tyle "wyciśniesz" z tego modeliku. Shocked No i jakość zdjęć poprawiła się, co mnie bardzo cieszy. Smile
ArmiA: dużo już nie zostało do sklejenia, ale wiadomo jak to w życiu jest, coś może nagle wypaść i biorę na to poprawkę w testowaniu przez kolegę sea_. Wszelkie uwagi otrzymuję w trakcie sklejania na bieżąco nanoszę poprawki. Mam nadzieję, że już niedługo model będzie na stronce. Jeszcze trochę cierpliwości. Smile

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Mikromodelarzy Strona Główna -> Cywilne - Civil Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Charcoal Theme by Zarron Media
Regulamin